Vale of Atholl Junior Solos Draw

Contest Draw Vale of Atholl Junior Piping & Drumming | 20th Jan. This well run solo contest takes place tomorrow in Pitlochry. Get along to support the competitors if you can. Here is the draw:
Event 1 Piob U15 – 09.30
01. Cameron Stewart
02. Edward Hannay
03. Brogan Townsley
04. Milly Fox
05. Fraser Robson
06. Archie Clark
07. Joshua Reilly
Event 2 Piob 15-18 – 09.30
01. Cameron Bullard
02. Jordan Ednie
Event 3 March Under 15 – 13:30
01. Cailem Townsley
02. Fraser Robson
03. Andrew Lothian
04. Edward Hannay
05. Jack Liddell
06. Alan Cunningham
07. Wallace Mackie.
08. Hercules Bullough
09. Kieran Fotheringham
10. Katie Duthie
11. Duncan Kilpatrick
12. Archie Clark
13. Brogan Townsley
14. Milly Fox
15. Archie McNab
16. Joshua Reilly
17. Cameron Stewart
18. Roderick Kilpatrick
19. Tamzyn Cassidy
Event 4 MSR 15-18 – 11:30
01. Lewis Duncan
02. Gregor Cochrane
03. Jordan Ednie
04. Cameron Bullard
05. Max Crawford



Event 5 Jig Under 15 – 15:00 approx
01. Joshua Reilly
02. Milly Fox
03. Archie Clark
04. Brogan Townsley
05. Fraser Robson
06. Katie Duthie
07. Archie McNab
08. Jack Liddell
09. Cameron Stewart
10. Andrew Lothian
11. Cailem Townsley
Event 6 Jig 15-18 – 15.30
01. Max Crawford
02. Jordan Ednie
03. Lewis Duncan
04. Cameron Bullard
05. Gregor Cochrane
Event 7 Chanter 9 and Under – 09.30
01. Orla Fawcus
02. William Peters
03. Rhys Fotheringham
Event 8 Chanter 10-11 – 09.45 approx
01. Nairn McKenzie
02. Millie McNab
03. Faye Saba
04. Andrew Peock
05. Patrick Farron
06. Andrew Russell
07. Drew Townsley
08. Hamish Hutchinson
09. Elisa Farron
Event 9 Chanter 12-18 – 10.30 approx
01. Henry Farron
02. Angus MacFarlane
03. Jasper Dimeck
04. Callum Fawcus
05. Tallie Fyfe
06. Suzie Haigh
07. Christina Kennedy
08. Fiona Farrell
09. Dominic Bews
Event 10 Novice Piping 12 and Under – 10.00 approx
01. Curtis McDermott
02. Tamzyn Cassidy
03. Alan Cunningham
04. Kieran Fotheringham
05. Cosmo Garret-Cox
06. Seb Stephen
07. John William Brown
08. Hamish Tuffee
09. Jan Van Der Kuyl
10. Harris Pagett
11. Joshua Gordon
12. Archie Colquhoun
13. Jack Humphrey
14. Wallace Mackie
15. Andrew Russell
16. Lachlan Rennie
17. Lewis Kipps
18. Hamish Hutchinson
Event 11 Nov Piping 13-18 – 11.00am
01. Ramsay Pagett
02. Will Farquharson
03. Henry Farron
04. Jasper Dimeck
05. Angus MacFarlane
Event 12a Drumpad 10 and Under
No Entries
Event 12b DrumPad 11-18 – 12.00
01. Alexis Mitchell
02. Callum Grieve
03. Matthew Hunter
Event 13 Side Drumming Novice – 13.00
01. Kieran Duncan
02. Lachlann Forsyth
03. Callum Grieve
04. Lewis Wilson
Event 14 Side Drum March – 14.00 approx
01. Fiona Downie
02. Lewis Wilson
03. Daniel Jarrat
04. Erinne Black
05. Lachlann Forsyth
06. Dana Liddell
07. Amy Wilson
08. Tommi McAndrew
09. David Edmeades
Event 15 Side Drum MSR – 14:45 approx
01. Ewan McDonald
Event 16 Tenor Novice – 13.15
01. Dylan Carlin
02. Tamasyn McAndrew
Event 17 Tenor Drum March – 13:30
01. Logan Shanto
02. Tamasyn McAndrew
03. Flora McNab
Event 18 Tenor Drum MSR – 13:45 approx
01. Matthew Hunter
02. Cameron Sinclair


There is no slider selected or the slider was deleted.